Rezultāti

#kakavakcinacija (8 ieraksti)

kaķa kastrācija

Здравствуйте! Имеется не большая проблема и пару вопросов. 1. Когда лучше всего кастрировать кота? (Моему коту скоро 5 месяцев) 2. И проблема в том что у кота хоть и есть свой лоток и я его чищу , после каждого хождения в туалет кота. Но , кот иногда позволяет себе сходить на кулёк,либо в домике на мягком и самое главное это на одеяло(пуховые и мягкие). 3. Насколько это все может быть серьезным , если прямо сейчас не обратиться к ветеринару? 4. Хотела проконсультироваться для сдачи анализов на паразитов , либо мочи, нужно с собой приносить испражнения ? Кот у меня не отглистован и не привит.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Runča kastrāciju veic apmēram no 6 mēnešu vecuma. Lai saprastu kāpēc kaķis čurā ārpus kastītes, ieteicams nodot urīna analīzi un konsultēties ar veterinārārstu.

Pēc likuma dzīvniekam ir jābūt vakcinētam pret trakumsērgu, ieteicams veikt vakcināciju arī pret infekcijas slimībām, pirms vakcinācijas, jāveic attārpošana.

Lai pieteiktu urīna analīzes un konsultaciju pie veterinārārsta lūdzam zvanīt uz klīnikas talruni: 67327923

Vakcinācija

Labdien, pirms 20 dienām viengadīgajām kaķim uztaisījām komplekso poti, bet joprojām ir bumbulis potes vietā. Kaķis ļauj aiztikt bumbuli, neizrāda nekādas sāpēs, joprojām ļoti aktīvs. Vai ir normāli, ka pēc tik daudz dienām joprojām ir bumbulis? Vai vajag atrādīt vetārstam? Cik ilgi parasti šādi bumbuļi pēc vakcīnām uzsūcās?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Pēc vakcinācijas var būt neliels uztūkums vakcinācijas vietā, bet pēc apmēram 14 dienām tam vajadzētu pazust. Ja tas nav noticis, tad noteikti vajadzētu vērsties pie ārsta!

kaķēns 1,5 mēneši, kad jāved pie vetārsta
Добрый день, моему питомцу котику (Шотландский вислоухий) 1.5 месяца. Меня интересует, когда его надо ввести к ветеринару для прививок и каких именно прививок? Может нужен простой осмотр у ветеринара в этом возрасте?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Labdien, pirms vakcināciju kursa uzsākšanas kaķēnu vajag attārpot atbilstoši svaram. To var izdarīt arī klīnikā pirmās vizītes laikā. Ja kaķēns ir jau attārpots, tad var pierakstīties uz vakcināciju. Vakcinācijas kaķēna vecumā veic- kad ir sasniegts 8 nedēļu vecums (infekcijas slimību pote) un 12 nedēļu vecums(revakcinācija infekcijas slimībām un trakumsērgas pote).
kaķim iesnas

Sveiki! Mans dzīvnieciņš (kaķis) ir apslimis, viņam ir iesnas un šķauda ļoti bieži. Deguns viņam ir sauss un guļ viņš visu dienu. Kaķim ir 3. gadi un līdz šim brīdim es neesmu saskārusies ar kaķa iesnām. Vēlos pajautāt, Vai ir kādas zāles ko var dot kaķim pret šīm iesnām un ja jā kādas?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kaķim iesnas un vispārīgs vājums biežāk ir saistīts ar vīrus infekcijām. Neredzot nevar izslēgt arī saaukstēšanos. kā arī ir būtiski zināt vai dzīvniekam ir veikta ikgadējā vakcinācija pret infekcijas slimībām. Lai izvērtētu veselības stāvokli kopumā- jāveic klīniska izmeklēšana ( termometrija, auskultācija, apskate utt.) un attiecīgi no tā tiek piemērota ārstēšana. Jums jāpierakstās pie veterinārārsta.

kaķenīte sagurusi, mazāk ēd pēc potēm

Labdien.Mums ir 3 menesu veca skotu nokareno ausu kakenite 2 dienas atpakal sanema pedejas potites tagad tik uz gadu vajadzes.Bet 3 diena vina tada nauduliga negrib ka nem rokas ienaudas ,neomuliga,parsvara gul mieriga.Esgriba ir bet ne tada ka bij ieprieks.Jo ieprieks eda vairak un miera nesedeja bija aktiva un patika spelet un skraidit.Ta jabut pec potem?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Miegainums, kas var būt saistīts ar vakcināciju parasti novērojams pirmajā diennaktī pēc potes. Drošības pēc tomēr būtu labi atrādīt kaķēnu veterinārārstam.

Vai kaķi var vakcinēt un kastrēt viena apmeklējumā?

Labdien! Vai kaķi var vakcinēt un kastrēt vienā apmeklējumā, vai tomēr pie ārsta jādodas divreiz? (ir divi kaķēni, 5.men veci, ir attārpoti, vienam ir nabas trūce)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Dzīvnieku ieteicams vakcinēt pirms narkozes izmantošanas. Sakarā ar iespējamu antibiotiku kursa pielietošanu pēcoperācijas periodā, vienlaicīga vakcinēšana arī nav ieteicama. Ja kaķēni ir attārpoti, vispirms veiciet komplekso vakcināciju, imunitāte iestāsies 3 nedēļu laikā. 6 mēnešu vecums ir atbilstošs kastrācijas veikšanai (kaķēnam ar nabas trūci, trūces operāciju var veikt vienā narkozē ar kastrācijas operāciju). 

Neaizmirstam, ka lai pilnība noslēgtu pirmreizējo vakcinācijas ciklu, ir jāveic revakcinācija pret infekcijas slimībām mēnesi pēc kompleksās potes.

kaķa vakcinēšana

Kaķis pret trakumsērgu un vēl kaut ko 1x tika sapotēts q gads um 1 mēn vecumā.Kompleksā pote.Teica, ka tagad jāpotē pe w gadiem.Tā ir?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Parasti kaķus vakcinē 1 reizi gadā. Atkarībā no izmantotās vakcīnas veida var variēt laiki kad jāveic kārtējā vakcinācija. Dzīvnieka pasē sadaļā "vakcinācija pret trakumsērgu" un "vakcinācija pret citām slimībām" tiek norādīta informācija par to, kad būtu veicama kārtējā pote.

Kaķu vakcinācija

Kaķis pret trakumsērgu un vēl kaut ko 1x tika sapotēts 1 gads un 1 mēn vecumā.Kompleksā pote.Teica, ka tagad jāpotē pēc 2 gadiem.Tā ir?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķa pasē vai vakcinācijas apliecībā pie katras vakcinācijas ir norādīta ailīte "Nākamā vakcinācija", kurā ir norādīts datums, līdz kuram dzīvniekam ir jāveic revakcinācija. Katrs vakcīnas ražotājs var būt noteicis citus revakcinācijas termiņus, ko veterinārārsts izvērtē kopā ar dzīvnieka vispārējo veselības stāvokli. Par to, kāda vakcīna Jums tika izmantota un kāpēc ir šāds rekvakcinācijas termiņš, Jums jākonsultējas ar savu veterinārārstu, kas kaķi ir vakcinējis.