Rezultāti

#kakatrauma (2 ieraksti)

kaķis pēc kritiena pa logu saguris

Labdien! Kaķis piedzīvoja kritienu pa logu no 3.stāva, nav lūzumi vai traumēti iekšējie orgāni, tikai izsisti zobiņi un pārsists zods. Bijām pie daktera, četras dienas tika laista sistēma, tagad jau otro dienu pēc pārtraukšanas kaķis maz ēd un nedzer ūdeni, pats tāds ļoti lēnīgs, tikai grib gulēt. Vai pēc sistēmas tā varēu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Jums būtu jākonsultejas ar ārstējošo veterinārārstu. Jāveic klīniska izmeklēšana, iespējams nepieciešama papildus diagnostika- asins analīzes, ultrasonogrāfija, lai pilnvērtīgi novērtētu veselības stāvokli. Pēc kritiena novērošana nepieciešama vismaz 10 dienas, kuru laikā tikai var izvērtēt patieso bojājumu pakāpi.

kaķim uzkāpa bērns

Labdien. Nevaru saprast, kas īsti notiek ar manu kaķi. Viss sākas no pagājusās 7dienas, kad meita uzkāpa gulošam kakim uz gūžas vietas. Palika grūtības ar staigāšanu, sākumā nevarēja vairs uzlekt uz krēsla, dienas velak, arī sāka neklausīt pakaļķepas, staigā streipuļot. Taisīts rentgens mugurkaulam un gūžām, uzskata, ka nav nekas lauzts. Kas isti varētu kaitēt? Vēl min par kadu nospiestu nervu...

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Neredzot dzīvnieku un neredzot rentgenattēlus grūti dot atbildi uz jūsu jautājumiem. Svarīgi ir saprast arī traumas nopietnību- cik liels bērns uzkāpa, cik stipri... Nav izslēgts, ka var būt skarti arī vēdera dobuma orgāni to varētu noteikt veicot ultrasonogrāfiju un asins analīzes. Tāpat būtu jāzin vai dzīvniekam notiek defekācija, urinēšana, vai viņš šos procesus kontrolē. Iespējams nepieciešama neirologa konsultācija un neiroloģiska izmeklēšana.