Rezultāti

#kakaspalva (7 ieraksti)

Kaķu tualetes apmeklējums

Labdien! Lūdzu, dodiet kādu padomu. Kaķim pēc katras tualetes apmeklējuma reizes jāmazgā dibens. Neatkarīgi no izkārnījuma konsistences, vienmēr pamanās nosmērēt spalvas un pat asti. Labi, ka kaķis to dara vēlu vakaros vai agri no rīta, kad esam mājās un varam veikt apkopšanu. Kaķis ir balts un garspalvains, jautājot citiem garspalvaino kaķu saimniekiem, tāda problēma neesot. Nezinu, ko iesākt kaķa vannošana jau ir izveidojusies par ikdienas rutīnu gada garumā, kas protams aizņem daudz laika. Ceru uz kādu ieteikumu. Paldies! Ar cieņu, Anda.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Iespējams ka Jūsu kaķim nav piemērota lieluma tualete vai arī kādas fizioloģiskas īpatnības. Jums vajadzētu pavērot kā viņš to dara, jo iespējams ka pēc vizuālas apskates būs kādi secinājumi. Otrs variants ir, ka kaķim ir garas spalvas ap anālo atveri un vienkārši tās salīp ap fekālijām un tad vajadzētu apmeklēt kaķu frizierus Dino Zoo Frizētavā lai varētu spalvas veiksmīgi apgriezt vajadzīgā garumā lai natraucētu kaķim apmeklēt tualeti.

Britu īsspalvainais daudz met spalvu

Sveiki. Man ir britu īsspalvainā kaķene, kura ir sterilizēta, uzturā lieto speciālo sterilizētiem kaķiem Purina barību ,taču ļoti nenormāli iet spalva, kamoliem. Ķemmēšanu ne pārāk atzīst, gadās ka ieplēš, izmantoju arī furminatoru. Varbūt ir kaut kas jāmaina ēdiena ziņā? Varbūt ir iespējama kāda kaķu frizētava? Paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Vasaras mēneši ir tad kad kaķiem pastiprināti iet nost spalva, protams ka barība arī var ietekmēt spalvas kvalitāti. Ja netiekat galā ar kaķa spalvu tad varam piedāvāt Dino Zoo Frizētavas pakalpojumus, kur Jūsu kaķīti izķemmēs no liekās atmirušās spalvas, izmazgās un izžāvēs, jo mazgājot un žāvējot arī pastiprināti atdalās atmirusī spalva. Mūsu meistari tiek galā arī ar kaķiem kam nepatīk šīs procedūras.  Vairāk info mūsu mājas lapā www.dinozoopasaule.lv

Sveiki. Ir persiešu tipa kaķis. Ļoti lielu spalvu, taču spalva ļoti saveļas un veido kunkuļus. Kaķis neļauj ne tos izgriezt ne sevi regulāri ķemmēt, neko, uzreiz šņāc, ņaud un sit ar ķepu. Ar varu turēt un kopt nevēlamies jo runcis ir ļoti atriebīgs un piečurā mīkstas mēbeles, ja kaut kas nav pa prātam. Kādi ir risinājumi, jo ļoti nepatīk ka kaķis staigā ar savēlušos spalvu.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ja kaķis neļauj sakopt savu kažoku, tad droši varat pierakstīties Dino Zoo Frizētavā, kur mūsu specialisti rūpīgi un droši sakops kaķa kažoku. Frizētavā parsti kaķi uzvedās savādāk, jo ir cita vide un cilvēki. Frizētavā var izķemmēt savēlumus un izmazgat kaķi, jo tas parasti palīdz pastiprināt dabūt laukā veco spalvu, kas izkrīt un tā parasti ieķeras spalvās un  tad veidojas savēlumi.

Pierakstus pieņemam darba dienās no 10:00 līdz 17:00

Tālrunis: 29390650 vai 25660050
Adrese: DINO ZOO PASAULE, Krasta iela 52, Rīga, LV-1003
Darba laiks: katru dienu no 10:00 līdz 20:00

Kaķēnam izkrīt apmatojums
Sveiki . Man ir aptuveni 7 menesus jauns kakens . Vinam peksni pedeja laika krit draudz spalvas ara . Citu problemu nav . Vai man ir pamata uztraukties ? Vai tas ilgi turpinasies ? Ka es varu vinam palidzet ?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Labdien, apmatojuma izkrišana var būt saistīta ar omega taukskābju trūkumu barībā, vai traucētu to uzsūkšanos organismā, kā arī pie noteiktām dermatoloģiskām saslimšanām. Ir jāizvērtē vai apmatojums izkrīt vienmērīgi, kas novērojams pie sezonālas matu maiņas, taču, ja tas notiek lokālā apvidū, vai rada alopēcijas (neapmatotus laukumus) būtu nepieciešams atrādīties veterinārārstam. Iesākumā lai uzlabotu apmatojuma kvalitāti un ādas stāvokli, varat iziet vismaz 2 mēnešu garu omega taukskābju piedevu kursu.
kaķim paliek pliks vēders un paduses
Kāpēc kaķenītei paliek pliks vēders un paduses?kastrēta,potēta,attārpota.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Apmatojuma izkrišanai var būt dažādi cēloņi. Jums vajadzētu atrādīt kaķīti vetārstam ar specializāciju dermatoloģijā. Pie mūsu dakteriem varat pierakstīties pa tālruni 67327923
Runcis nokrities svarā
Labdien! Man ir kaķis (Runcis), kastrēts, dzīvo gan mājās, gan pa āru. Ir aptuveni 8 gadus vecs. Novēroju, ka ir nokrities krietni svarā, un pakaļējām kājām aizmugurē, iekšpusē ir izkritusi spalva. Vai tā ir kāda nopietna slimība???
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Izkritušam apmatojumam un svara zudumam visticamāk ir atšķirīgs cēlonis. Lai saprastu kas izraisījis svara zudumu, būtu klīniski jāizmeklē dzīvnieks, jāplāno asins analīzes un/vai ultrasonogrāfija. Apmatojuma izkrišanai var būt dažādi iespējamie cēloņi. Jums būtu jāpierakstās uz vizīti pie veterinārārsta.
sterilizētai kaķenei pliks vēders

Labdien. Gribēju pajautāt, kāpēc sterilizētai kaķenei ir vēders pliks, un pakaļkājas arī jau paliek plikas? Sliktāk sākusi ēst- ēd tikai veikala sterilizētiem kaķiem barību, daudz guļ, bieži laizās un smako no mutes. Pievienoju arī attēlu. Paldies jau iepriekš.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, lai atbildētu uz jūsu jautājumu dzīvnieks ir jāizmeklē un jāievāc pilna anamnēze.  Apmatojuma trūkums vēdera lejas daļā un kāju mediālajā pusē parasti saistīts ar intensīvu šī apvidus kopšanu. Vēdera lejas daļas laizīšana var liecināt par parazītu klātbūtni, dažādām iekšējo orgānu saslimšanām, hormonālas dabas traucējumiem u.c. Jums vajadzētu pierakstīties uz vizīti pie veterinārārsta.