Rezultāti

#kakakastracija (11 ieraksti)

kaķa kastrācija

Здравствуйте! Имеется не большая проблема и пару вопросов. 1. Когда лучше всего кастрировать кота? (Моему коту скоро 5 месяцев) 2. И проблема в том что у кота хоть и есть свой лоток и я его чищу , после каждого хождения в туалет кота. Но , кот иногда позволяет себе сходить на кулёк,либо в домике на мягком и самое главное это на одеяло(пуховые и мягкие). 3. Насколько это все может быть серьезным , если прямо сейчас не обратиться к ветеринару? 4. Хотела проконсультироваться для сдачи анализов на паразитов , либо мочи, нужно с собой приносить испражнения ? Кот у меня не отглистован и не привит.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Runča kastrāciju veic apmēram no 6 mēnešu vecuma. Lai saprastu kāpēc kaķis čurā ārpus kastītes, ieteicams nodot urīna analīzi un konsultēties ar veterinārārstu.

Pēc likuma dzīvniekam ir jābūt vakcinētam pret trakumsērgu, ieteicams veikt vakcināciju arī pret infekcijas slimībām, pirms vakcinācijas, jāveic attārpošana.

Lai pieteiktu urīna analīzes un konsultaciju pie veterinārārsta lūdzam zvanīt uz klīnikas talruni: 67327923

Runčuks

Sveiki! Uzņēmām runcīti mājās. Godīgi dodas uz kastīti, bet tā urīna smaka ir traka pat tajā pašā kastītē. Sabijāmies, ka sāks 'špricēt' savu smaku pa lietām un vietām ārpus savas wc kastītes, aizvedām izkastrēt. Tad nu pēc cik ilga laikperioda tā asā runča urīna smaciņa pazudīs. Vai būtu kāds labs, iedarbīgs līdzeklis, kurš to kaķa labierīcību smaciņu nomāktu? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Pēc kastrācijas spēcīgajai urīna smakai mazināties vajadzētu mēneša laikā. Lai mazinātu smaku kastītē zoo veikalos ir speciāli pūderi, kurus pievieno pakaišiem. Smaku mazina arī tas, ka kaķa tualete ir slēgta kastīte, parasti kastītes jumta daļas sānos ir aktivētās ogles filtri, tas nomāc aso smaku. 

Negrib ēst sauso barību

Labdien. Man ir Scotish straight kakis. 7 men. vecs. Nekadi negrib est sausu baribu. Meginajam visadas. Need, bet gatavot katru reizi gan nav viegls darbs:) Ja nedod, tad sak skali naudat un prasit, visu apkart postit. Ed tikai galu no burcinas Animonda. Pardeveji dazadas domas, vieni saka tas ir slikti, otrie ka tas normali, var iztikt bez sausas baribas. Ko darit? Otrs jautajums kadas kaku smiltis Jus ieteiktu? Parak smalkas pa visu gaiteni, bet kad nopirkam naturalas no koka kaut kas tads, vispar neiet un kliedz. Nepatik vai nu smarza vai kas. Un kada vecuma drikst kaki kastret? Paldies.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Par kaķēna barošanu un kastītes pakaišiem Jums ir jājautā kaķēna audzētājam, jo viņš zinās labāk kuru no sausajām barībām kaķēns pirms tam ir ēdis. Protams ka no konserviem un gaļas kaķēns nevar pārtikt, jo tas nav sabalansēts ēdiens, tikai sausā barība ir pilnvērtīga sabalansēta barība. Vienkārši ir jāpārstāj dot konservus un citus kārumus un kaķēnam pēc pāris doenām ir jā sāk ēst sausā barība. Pakaiši tā ir individuāla lieta un jāzin ko kaķēns ir lietojis pirms tam. Kaķi var kastrēn jau sākot no 6 mēnešu vecuma.

Kastrācija franču buldogam

Labvakar. Vēlos uzzināt cik ilgi (laika ziņā) notiek suņa kastrācija franču buldogam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kastrācijas ilgums atkarīgs arī no narkozes veida kādu izmantojam. Vislabāk šai šķirnei būtu izmantot gāzes anestēziju. Ievadīšana narkozē un sagatavošana operācijai var aizņemt apmēram pus stundu. Pati operācija parasti aizņem 20-40 min. Pēc operācijas ir jārēķinās arī ar novērošanas periodu, kura ilgumu nosaka ārsts pēc nepieciešamības parasti no 1-2 stundām.

Agresīva uzvedība kaķim pēc kastrācijas
Labdien, man ir gadu vecs runcis, kuru novembrī izkastrēja. Pēc kastrācijas viņš palika agresīvs pret citiem kaķiem. Tagad, pus gadu pēc kastrācijas runcis ir palicis vēl agresīvāks. Agresija izpaužas kā uzbrukšana citiem kaķiem līdz ko viņš kādu ierauga. Īpaši necieš kaķenes. Vai šī agresija kādreiz varētu mazināties, vai tas ir viņa “jaunais raksturs” pēc kastrācijas?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Dzīvnieka uzvedība var būt saistīta ar sveša kaķa ienākšanu viņa teritorijā. Lai atbildētu uz jūsu jautājumu ir jāizvērtē situācija kopumā, kādi ir apstākļi noteiktā agresijas izpausmes brīdī- vai tas notiek ārā, vai citus kaķus sastop ,piemēram, izstādē, vai viņš tiek vests pie citiem dzīvniekiem, varbūt ir kāds vēl blakus esošs stresa faktors. u.tml.
Runča kastrācija
Labdien, mus mäjäs ir 7 menešu vecs runcītis , vėlētos uzzināt kādä vecumā labäk viņu kastrēt un cik tas maksās? Un vai ir iespėja kastrēt viņu mäjäs? Zinu ka kādus 5 gadus atpakaļ bija täda iespēja!paldies!
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Labdien, Ieteicamais kastrācijas vecums ir no 6-7 mēnešiem. Kastrācijas izmaksas ir 30 eiro operācija un 15 eiro inhalācijas( gāzes) anestēzija. Ņemot vērā, ka monitoringu operācijas laikā mājas apstākļos nav iespējams veikt, kā arī inhalācijas aparatūra ir pieejama tikai klīnikā, operacijas mājas apstākļos netiek veiktas. Pastāvot dažādiem riskiem uz individuālu medikamentu nepanesamību pirmās palīdzības sniegšana majas apstākļos arī var būt ierobežota.
Kastrēts runcis izteikti ņaud

Mums ir kastrets 2,5 g.v. runšuks. Šogad viņš pastāvīgi ņaud un izrāda meklēšanās pazīmes. Ņaudēšana kļūst apgrūtinoša, jo sevišķi tādēļ, ka tā izsteiktāk notiek nakts laikā. Kaķis tiek izvests laukā, bet tas nemazina viņa ņaudēšanu. Ko laimēs iesākam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Ņaudēšana, ne vienmēr liecina par meklēšanos. Līdzīgas pazīmes var paradīties arī pie urīnsistēmas saslimšanām. Lai pārliecinātos, kas var būt aprakstīto pazimju cēlonis, būtu jāveic urīna analīzes un ultrasonogrāfijas izmeklējumi urīnsistēmai.

Vai drīkst kastrēt 12 gadus vecu runci

Labvakar ! Vai drīkst kastrēt 12 gadus vecu runci? Kas būtu jādara pirms kastrācijas un kādas ir aptuvenās izmaksas?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Jā, 12 gadus vecu runci arī var kastrēt. Pirms narkozes pielietošanas jāveic dzīvnieka klīniskā apskate, un asins analīžu laboratoriskā diagnostika. Operācijas izmaksas ir no 30- 45 eur, atkarībā no pielietojamā narkozes veida. Asins analīžu izmaksas atkarīgas no nosakāmo rādītāju skaita.