Rezultāti

#kakaattarposana (3 ieraksti)

Kaķa attārpošana

Manam kaķim kaut kas balls takā tārps jaukts ar dēli kustās?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Pēc Jūsu minētā, varētu spriest, ka tas ir iekšējais parazīts (tārps), kas ir iznācis ārā. Tādā gadījumā kaķis noteikti ir jāattārpo. Veterinārajā aptiekā varat iegādāties attārpošanas līdzekli, un paši mājvidē varat kaķi attārpot. Pērkot attārpošanas zāles, Jums ir jāzina dzīvnieka svars. 

kaķis vemj tārpus, pēc attārpošanas neēd

Jautājums ir tads, ka mūsu kaķis ir inficējies ar tārpiem. Kaķēnam ir 6 mēneši. Kaķēnam pirms nedēļas sākās caureja un vemšana. Kaķēns vēma tārpus - mūsuprāt, cērmes. Kaķēns sāka strauji izkristies svarā. Kaķēnam Vet-ārsts iešpricēja divas potes un izrakstīja pēc nedēļas iedot tārpu zāles. Pienāca diena, kad devām kaķēnam tārpu zāles “Malprazon” ..Kaķēnam notika pretreakcija un atkal atsākās vemšana tārpu. Atkal Vet-ārsts sapotēja kaķēnu, nu jau ar 3 potēm. Un lika piespiedu kārtā kaķēnu pabarot un padzirdīt ar ūdeni. Mēģinājām kaķēnu barot, bet nekā atkal viss tiek izvemts un nu jau kaķēnam ir tik tukšs vēders, ka jau nepārtraukti vemj žulti. Nesaprotam, kā lai palīdzam kaķēnam, ja viņš neko nevēlas ēst un vai ir nepieciešama kāda vēl procedūra?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Pie smagas parazītu invāzijas, pēc attārpošanas parazīti iet bojā izdalot toksīnus. Parazītu izdalītie toksīni var izraisīt endotoksēmiju, kas var izpausties ar apātiju, vemšanu, apetītes zudumu u.c. pazīmēm. Lai kaķēnam palīdzētu, būtu jāpierakstās uz vizīti pie veterinārārsta.

kaķim parādījusies caureja

Labvakar! Mums ir persietis-runcis (kastrēts) un ēd tikai sauso barību Royal Canin kas paredzēta kastrētiem kaķiem. Barība nav mainīta, bet parādījās caureja un nesaprotam no kā. Ko Jūs varētu ieteikt pret caureju??? Jau iepriekš paldies!!!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Svarīgi būtu pārliecināties vai ir veikta dzīvnieka attārpošana, jo arī tas var būt kā caurejas cēlonis. Veterinārajās aptiekās ir plašs medikamentu klāsts kaķiem caurejas ārstēšanai, kur arī pastāstīs par konkrēta medikamenta lietošanu. Ja pēc minetajām procedūrām neredzat uzlabojumu vai veselības stāvoklis pasliktinās būtu jāpierakstas pie veterinārārsta uz vizīti.