Rezultāti

#feromoni (2 ieraksti)

Uzvedības problēmas kaķim

Labdien! mums ir trīs kaķi, no kuriem vecākajam ir 8 gadi. Visi trīs ir kastrēti runči, ģimenē ienākuši ar trīs gadu starpību. Vecākajam jau no jaunības ir bijušas neirotiskas uzvedības iezīmes - grauza sev astes spalvas nost, nolaizīja vēdera spalvu līdz plikai ādai utt. Fiziski kaķim viss ir kārtībā, ir veiktas veselības pārbaudes. Nu atkal klāt uzvedības problēmu saasinājums, kaķis ir ļoti nervozs, tiklīdz sabīstas (no katra sīkuma), sāk trauksmaini mazgāt vienu un to pašu ķermeņa vietu, grauzt savas ķepas utt. Var redzēt, ka kaķītim grūti, kā viņam palīdzēt?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
ja kaķim ir veiktas veselības pārbaudes un viss ir kārtībā, tad tas varētu būt emocionāla rakstura problēmas. Iespējams, ka viņam neapmierina kaķa daudzums mājās, jo kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir kaķi kuri komfortabli jūtas savā teritorijā tikai vieni. Varat pamēģināt pielietot kaķu feromonus, kam ir nomierinoša effekts. Tas ir elektrības rozetē iespraužams difuzors Zenifel Virbac firmai.

tikko paņemts kaķēns slēpjas un nedzer
,Sveiki! Pirms četrām dienām paņēmām kaķīti 2,5 mēnešus jaunu Skotu stāvvauša puiku no sludinājuma. Visu laiku ir ļoti nobijies, lien pa kaktiem, pats ārā nenāk, dzert vispār līdz šim nedzer, vismaz tā izskatās pēc trauka - nokārtojas kastītē gan pa lielam un mazam. Mazliet sāk ēst arī, gan tikai slapjo. Pa naktīm ņaud. Rokās ilgi negrib sēdēt, bet nekož, neskrāpē, reizēm no rītiem uzšņāc. Uztrauc, ka nedzer ūdentiņu, visu laiku slēpjas pa kaktiem, zem galdiem un, ka ar mantiņām spēlēties vispār neinteresē. Vai tas ir tikai stress par pārmaiņām? Vai varbūt viņam, kaut kas ar veselību varētu būt - kaut kas sāp?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Nonākšana jaunā vidē kaķēnam var radīt izteiktu stresu. Stres ietekmē arī var parādīties aprakstītās pazīmes- slēpšanās, ņaudēšana, negrib doties rokās, uzšņāc. Ūdens uzņemšana parasti saistīta ar izēdināto barību. Ja tā ir mitrā barība, papildus ūdeni kaķēns var arī nevēlēties uzņemt, jo mitrums barībā ir pietiekams. Stresa mazināšanai var izmantot feremonu preparātus, lai dzīvniekam ir vieglāk adaptēties jauajiem apstākļiem. Veselības traucējumus nevar izslēgt. Veicot klīnisku izmeklēšanu būtu vieglāk atbildēt vai kāda no pazīmēm saistīta ar veselības traucējumiem. Parasti saslimšanas pavada papildus simptomi, piemēram rinīts, šķaudīšana, izdalījumi no acīm vai deguna, apetītes samazināšanās vai zudums, nepieņemas svarā, diareja u.c.