Rezultāti

#divikakimajas (2 ieraksti)

vēlamies paņemt otru kaķi

Sveiki! Jautājums man tagad ir bengālijas kaķītis, drīz būs divi gadi! Ir doma paņemt mazu skotijas stāvausu kaķīti,lai viņam nav garlaicīgi mājās...tikai nezinam kā sadzīvos?! Un vai pirmo nedēļu vajag viņus atsevišķās istabās turēt, lai pierod vai kā labāk?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Katra dzīvnieka reakcija uz jaunienākošo mājas iemītnieku var būt atšķirīga, tas lielā mērā ir atkarīgs no dzīvnieka temperamenta, dzimuma, ieradumiem, vecuma u.c. Noteikti ir jāizvērtē kā dživnieki savā starpā sadzīvos pirms atstāt tos divatā. Noteikti var mēģināt sākotnēji tos nodalīt atsevišķās telpās.

Vēl viens kaķis ģimenē

Labvakar! Vēlamies pieņemt ģimenē vēl vienu kaķīti (no patversmes). Mums jau mājās ir viena cienījama vecuma kaķene, sterilizēta un ar vecuma kaitēm (kāju stīvums, ādas problēmas). Zinām, ka uzreiz nest mājās jaunu dzīvnieku nebūtu īsti pareizi - vismaz nedēļu ietu pie topošā iemītnieka un kaut ar drēbes gabaliņu atnestu mājās jaunu smaku, ar kuru iepazīstinātu jau esošo mājdzīvnieku. Vai tas būtu pareizi? Un kaķēnu vislabāk 3-4 mēneši vecu? Paldies par atbildi.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Jaunam kaķēnam mājās ienakt vajadzētu ne ātrak kā no 10 nedēļu vecuma, tas ir vecums kad kaķēnu var atšķirt no mātes. Kaķēnam ienākt mājās Jūsu situācijā vajadzetu kaķus paturēt katru savā istabā un atvērt durvis tikai tad, kad kāds ir mājās un var novērot situāciju. Vecā kaķene noteikti sākumā šņāks un nebūs īsti apmierināta, bet ja kaķēns nemēģinās ļoti uzmākties, tad saradīs ātri. Bet tas process noteikti varetu būt uz kādu nedēļu.