Rezultāti

#brituisspalvainaiskakis (7 ieraksti)

Sveiki. Man kas uztrauc. Apdopteju Britu īsspalvaino 1.5 gadu vecu (Vīrieti) un viņš jau ka 3 diennaktis ir jaunajās mājas un vēl jo projām negrib uzticēties man un slēpjas. Uztaisīju viņam uz ātro kasti ar segu utt lai vins jūtas droši un nestresotu. Nedodu ēst viņam pie uztaisitas kaste bet lieku meklēt viņam pa māju (dzīvoklis). Kad esmu mājas viņš neies ēst un neies uz toilete, dara to tikai ja nesmu māja vai pa nakti. Viņš ir atradis visu veiksmīgi. Un 3 dienu laika nav nokārtojies pa lielam. Lasīju ka viņi ta dara kad ir uztraukušies. Pievēršu viņam uzmanību ar paijašanu un otrajā diena saka biski atvērties un pakļauties maniem skarieniem un saka murrāt bet ar to arī viss beidzas. Ka nenāk ara tā nenāk. Pieļauju ka tas ir viņa raksturs. Šito raktu kad jau būs 4 diennakts priekša. Butu ko man ieteikt ka labāk darīt? Varbūt kaut ko nepareizi daru? Paldies jau iepriekš.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķi pie jaunām mājām dažkārt grūti adoptējas un vajadzīgs vairāk laika nekā mums gribētos. Jums vajadzētu atstāt kaķi mierā, lai viņš pats pierod pie jauniem apstākļiem un citreiz ir vajadzīgas pat 2 nedēļas.

pārošana

Labdien!Vai var pārot skotu nokarenausu ar britu isspalvaino?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Par pārošanas jautājumiem Jums jājautā  klubā , kur dzīvniekam izsniegti ciltsraksti.  Ja dzīvniekam nav ciltsraksti, iesakām to sterilizēt/ kastrēt.  Dzīvnieku pārošana ir nopietns solis, un sapārojot dzīvniekus bez zināšanām, iznākums var būt bēdīgs - slimi kaķēni. Tādēļ noteikti neiesakām veikt pārošanu.

Kaķa uzvedība

Labdien! Man mājās ir 4 gadus vecs Britu īsspalvainais kastrēts runcis, kurš ar katru dienu paliek arvien agresīvāks. Kad viņu atvedām mājās, bija arī sunītis, ar kur viņš ļoti labi sadzīvoja, bet tad, paliekot viņam vecākam, viņš sāka ar uzbrukumiem, kad tika iztīrīta viņa kastīte. Tad pārvācos dzīvot divatā ar viņu un viņam parādījās agresija arī pret citiem cilvēkiem, kā arī ik pa laikam no nekā viņš bieži vien uzruka kājās vai rokās. Pirms 2 mēnešiem pārvācāmies uz lielāku dzīvokli ar vēl vienu kaķi, kas ir līdzīgā vecumā tikai sterilizēta meitenīte, kurai viņš arī uzbrūk, tāpēc kaķus turam katru savā telpā. Runcis vienmēr ir pabarots, bieži spēlējos ar viņu un pievēršu uzmanību, kad nāk klāt, bet ar katru dienu paliek sliktāk. Šobrīd viss jau ir aizgājis tik tālu, ka runcis nepamatoti visu laiku mēģina uzbrukt, lai arī, piemēram, strādāju pie datora, un man sāk palikt bail. Ko jūs ieteiktu šādā gadījumā? Liels paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķi ir teritorijas dzīvnieki un viniem nepatīk citi kaķi vai suņi viņu teritorijā un tapēc var kļūt agresīvi. Noteitki, vajadzētu kaķim būt vienam, jo pat citā telpā turētu kaķi viņš sajūt pēc ožas un tapēc var kļūt agresīvs. Ietektu vēl lietot nomierinošos Virbac firmas feromonus Zenifel, kas ir elektrības rozetē iespraužams difuzors kurš izdala nomierinošos feromonus lai kaķis kļūtu mierīgāks.

Aknu pastēte kaķa ēdienkartē

Labdien! Manam kaķim (britu īsspalvanais) ļoti gribās ēst aknu pastēti, par citiem cilvēku ēdieniem īsti interesi neizrāda. Vai es kaķim drīkstu dot nelielu daudzumu pastētes? Vai aknu pastēte nesatur kādu kaķiem nevēlamu vielu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Ar aknu barosanu nevajadzētu aizrauties, jo aknas īpaši jēlā veidā mīkstina vēdera izeju un otrs moments, ka kaķiem aknas ļoti garšo, tad viņi varētu neest sauso barību un gaidīt tikai aknas. Ja izvēlaties dot aknas kaķim tad ieteicams būtu vienu reizi nedēļā.

Britu īsspalvainais

Labdien, Sākšu savu stāstu no tā, ka 5 gadus atpakaļ esam paņēmuši Britu īsspalvaino – sieviete. Tas ir vairāk man kaķis nekā vīra. Viņa neiet rokās (max 2 min pēc darba dienas), bet ir ļoti mīļa, vienmēr blakus, tiklīdz paskatīsies uz viņu sāk murrr., mums ir kopējas procedūras no rīta (es mazgājos, viņa ausu tīrāmas kociņus zog utt. )Gadu atpakaļ, vasarnīcās, uzradījās ruds kaķis – sieviete. Viņa ir ļoti mīļa, nāk rokās, guļ klēpis. Tā kā ziema nebija bargā, vasarnīcās dzīvoja cilvēki un baroja kaķi. Pa vasaru esam pieraduši pie viņas un izlēmām paņemt mājās, jo kļuva arī žēl kaķīti. Nu kā, pa vasaru viņa dzīvojās pārsvarā pie mums – un ko, tagad viņu izmest ārā? 04.10.2020. atvedām uz Rīgu. Un uzreiz, mans vīrs aizbrauca strādāt, atstāja mani vienu ar 2 kaķiem. Uzreiz pie veterināra – viņa ir sterilizēta, aptuveni 4-6 gadu vecumā. Atbraucot mājās, uzreiz viņu aizslēdzām citā istabā. Visu nepieciešamo nopirkām un organizējām viņai labus apstākļus. Pirmo dienu, nakti Britu auroja, šņāca. Tad, pierada. Es ņēmu dvielīšus, glaudīju viņas, tad mainīju vietām. Rudai, likās, ka ir vienalga, viņa nekā noreaģēja no paša sākuma uz smaržu. Britu otrādi, šņāca, tad nereaģēja. Tagad iet prom no dvieļa. Es pieļāvu kļūdu, jau 3 dienā atvēru durvis un viņas gandrīz sakāvās, tad es atkal atdalīju kaķus. Tad atkal turēju durvis aizvērtus, nesu dvieļus. Tad es barības bļodas noliku durvju abās pusēs, lai viņi dzirdētu viens otru, bet neredzētu. Tad uz durvīm piestiprināju moskītu tīklus uz magnētiem, lai varētu atvērt durvis , lai kaķi redzētu viena otru, bet nevarētu sakauties. Viņas pat gaļu ēda diezgan tuvu viena otrai bez tīkla. Britu visu laiku vēro Rudo. Acis nenoņemt, tāda sajūta ka mēģina caurumu izdurt. Rudai – vienalga, tā guļ, ēd viss kā parasti. No paša sākuma, Ruda auroja, kad redzēja Britu. Tagad, tā nereaģē. Pamēģināju kaķus palaist savvaļā un pamanīju, ka Britu stāv koridora vidū, tādējādi nedod Rudai nekur tikt, izņemot savu istabu. Rudai tas nepatīk, viņa mjau taisa, liekas, ka viņa lūdz, bet Britu stāv un nekustās. Dažreiz Britu tomēr iet prom, tad Rudais skrien uz manu istabu un guļ kopā ar mani. Bet tik un tā, pa nakti es viņus atdalu. Vienu rītu pamanīju, ka Rudais stāv aiz stūra, Britu stāv no otra stūra puses. Saku viņus filmēt, jo bija interesanti kas notiks tālāk, nekas neizskatījās, ka tūlīt būs atkal kautiņš. Rudais sāka pirmā. Es paspēju ar segu viņus noklāt un aiznesu Rudo pie sevis. Šobrīd es nopirku pulverizatoru un tiklīdz redzu ka kaut kas netā – vēršu to gan uz vienu, gan uz otro. Neizvēlos nevienu pusi. Es nesaprotu, vai daru es kaut ko nepareizi? Vai varu kaut kādā uzlabot viņas attiecības? Pagāja jau 2 nedēļas kopš mēs atvedām Rudo. Es gribu beidzot novākt tualetes podu no viesu istabas, bet nevaru to izdarīt kamēr Ruda nepārvietojās pa dzīvokli brīvi. Kā man veicināt, lai kaķi sāktu VISMAZ ignorēt viņa otru? Varbūt var pieaicināt kādu ciemos, lai pavērotu kā tas viss notiek, ko tālāk darīt? ĻOTI gaidīšu Jūsu atbildi.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Jūs visu darat kā īsta profesionāle, bet ir jāsaprot, ka pieradināšanas lietas neiet tik ātri,  ka Jums gribētos, jo divās nedēļas nevar saradināt kaķus! Vajag pacietību un laiku lai, tas viss beigtos labi. 

Britu īsspalvainais daudz met spalvu

Sveiki. Man ir britu īsspalvainā kaķene, kura ir sterilizēta, uzturā lieto speciālo sterilizētiem kaķiem Purina barību ,taču ļoti nenormāli iet spalva, kamoliem. Ķemmēšanu ne pārāk atzīst, gadās ka ieplēš, izmantoju arī furminatoru. Varbūt ir kaut kas jāmaina ēdiena ziņā? Varbūt ir iespējama kāda kaķu frizētava? Paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Vasaras mēneši ir tad kad kaķiem pastiprināti iet nost spalva, protams ka barība arī var ietekmēt spalvas kvalitāti. Ja netiekat galā ar kaķa spalvu tad varam piedāvāt Dino Zoo Frizētavas pakalpojumus, kur Jūsu kaķīti izķemmēs no liekās atmirušās spalvas, izmazgās un izžāvēs, jo mazgājot un žāvējot arī pastiprināti atdalās atmirusī spalva. Mūsu meistari tiek galā arī ar kaķiem kam nepatīk šīs procedūras.  Vairāk info mūsu mājas lapā www.dinozoopasaule.lv

ēteriskās eļļas kaķim
Labdien! Dzīvoklī izmantojam ultraskaņas gaisa mitrinātāju, kam ir iespējams pievienot ēteriskās eļļas. Tā kā mums ir kaķis (britu īsspalvainais), būtiski saprast, kādas ēteriskās eļļas drīkst izmantot, kādas neradīs kaitējumu kaķim. Dažādos informācijas avotos informācija mēdz atšķirties - piemēram, attiecībā uz lavandas un piparmētras ēteriskajām eļļām. Lūgums norādīt, kādas ēteriskās eļļas viennozīmīgi neradīs kaitējumu kaķim (vēlams, no nomierinoša rakstura ēterisko eļļu klāsta), un kādas ir pilnībā aizliegtas? Paldies Jums jau iepriekš!
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Ēterisko eļļu pielietojums un iedarbība uz dzīvniekiem ir maz izpētīta. Nevar izslēgt arī katra organisma individuālu reakciju uz kādu no ēteriskajām eļļām. Nav viennozīmīgu datu par to kādas ēteriskās eļļas ir droši lietot dzīvniekiem, jo var būt individuālas alerģiskas reakcijas kā cilvēkiem tā dzīvniekiem. Lietojot ēteriskās eļļas noteikti vērojiet dzīvnieka pašsajūtu, tikai šādā veidā jus varēsiet novērtēt vai ēteriskās eļļas ir dzīvniekam nekaitīgas.