Kāds ir angļu nosaukums ūdens bruņurupuča sugai "Pseudemys spp." un kā šī suga ir jāuztur.

Labdien!

Pseudemys ir vismaz septiņas bruņurupuču sugas un vismaz divas apakšsugas, tamdēļ jāzin precīzs attiecīgā bruņurupuča latīniskais nosaukums, lai varētu pateikt precīzu tā anglisko nosaukumu. Ja iegadājaties bruņurupuci Dino Zoo, tad zem šī latīniskā nosaukuma var būt dažādu sugu bruņurupuči. Ieteicams atsūtīt bruņurupuča bildi, lai precīzi varētu noteikt sugu. 

Pamata turēšana vairumam ūdens bruņurupuču būs līdzīga. Neatkarīgi no sugas, vairums ūdens bruņurupuči izaug samērā lieli, bruņas garumam sasniedzot līdz pat 40 cm. Ietecams turēt 200l un lielākā akvārijā vai baseinā. Ieteicams turēt pa vienam, jo vairums bruņurupuču var būt teritoriāli agresīvi. Obligāti nepieciešams ierīkot sauszemi, kur bruņurupucis var izkāpt, atpūsties un izžavēt bruņu. Mītni būs nepieciešams aprīkot ar UVB spuldzi, kas palīdzēs kalcija sintizācijai organismā un virs sausās daļas jāierīko sildlampa, kur bruņurupucis var sasildīties un izžāvēt bruņu, jo nepārtraukti mitra bruņa var novest pie bruņu puves. Ūdenī būs nepieciešams ievietot gana specīgu filtrācijas sistēmu un vēsajos gada mēnešos ieteicams ierīkot arī apsildi ūdenī.

Lai uzturētu cietu un veselīgu bruņu, bruņurupucis jānodrošina ar kalciju, ko var primāri piedāvāt sēpijas kaula formā. Barību ieteicams dažādot, vismaz 50% uztura jābūt specializētajai bruņurupuču barībai, kurā atrodami visi nepieciešamie vitamīni un minerālvielas. Papildus var dot dažādus dārzeņus un dzīvnieku izcelsmes produktus - vistu sirdis, vistas gaļu, tītara gaļu, zivju filejas. Tā kā bruņurupucis barību spēj norīt tikai atrodoties ūdenī, barību dot, kad dzīvnieks atrodas ūdenī, nevis uz sauszemes.