Atpakaļ

Terārija izveide

Sveiki! Es vēlētos uztaisīt slēgtu ekosistēmu-akvāriju/terāriju (self sustaining paludarium/riparium) un vēlētos ieteikumus par akvārija izvēli, augiem, dzīvniekiem, kukaiņiem, substrātu, lai tie varētu dzīvot harmonijā ar pēc iespējas minimālu cilvēka iejaukšanos pēc ierīkošanas. Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Labdien!

Ja vēlaties izveidot pēc iesējas dabiskaku terāriju, ieteicams meklēt speciālistu, kas nodarbotos ar šāda veida terāriju izveidi. Jebkura veida terārijs būs regulāri jātīra, tamdēļ ikdienas apkope būs neatkarīga neatkarīgi, ja vien netiek nolīgts kāds, kas to apkoptu jūsu vietā.

Par iespejamajiem terarija iemītniekiem, ir jāzin, kādus dzīvniekus un augus jūs pats tur vēlētos turēt un tad no tā tālāk skatīties iespējas, kas ar ko sadzīvos.

Dino Zoo diemžēl nav neviena speciālista, kas jums varētu palīdzēt ar šāda veida terārija izveidi, ieteicams meklēt speciālistu, kam ir piereze un prasmes šādu terāriju iekārtojumā un kurš spēs arī izstastīt par šādu terāriju apkopi. Visticamākais, ka Latvijā šādu speciālistu būs grūti atrast, jo šāda veida terāriji nav bieži sastopami.

Diemžēl arīn piemērotu terāriju, aprīkojumu un iemītniekus jums nebūs iespēju iegadāties Dino Zoo veikalos, tā kā mūsu sortiments ir piemērots vairāk iesācējiem.

Vēlam veiksmi sava sapņa terārija izveidē!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labdien, manam 5 gadus vecajam leopardgekonam jau pāris nedēļas ir ciet viena actiņa. Esmu tīrījusi ar samitrinātām vatītēm un ausu kociņiem, tad uz mirkli patur actiņu vaļā un pēc kāda mirkļa atkal aizver ciet. Otra actiņa ir vaļā un izskatās labi, kā vienmēr. Slimā actiņa, kad tā ir atvērta izskatās miglaina, tāda pelēcīga, kā noklāta ar miglu. Gekons ēd labi un aste ir liela, pilna ar uzkrātajām barības vielas rezervēm. Ir bijušas reizes, kad gekoniņam no acs velku ārā palikušās ādas daļiņas, ko viņš pats nav spējis novilkt, metot ādu. Tad tās uzmanīgi izvelku un vienmēr viss ir bijis labi. Vai ir pamats satraukumam? Vai ir pieejami kādi medikamenti actiņai? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja nav izdevies attīrīt aci ar samtrinātu vates kociņu, un nepalīdz arī peldes vecās ādas mīstināšanai, tad ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta.

Neatkarīgi, vai pie vainas ir vecā āda vai kāds cits svešķermenis acī, vai pat kāda trauma vai slimība, ilgstoši to ielaist nav ieteicams, lai dzīvnieks nezaudē redzi acī.

Vetārsts aplūkojis traumēto aci, spēs piedāvāt piemērotākos risinājumus un ārstēšanu.

Dino Zoo klīnikā Krasta 52, Rīgā ir pieejama eksotisko dzīvnieku vetārsts, iepriekš gan nepieciešams pierakstīties uz vizīti pa tālruni 67327923.

Sveiki! Internetā izlasīju, ka Latvijā ir aizliegts turēt mājās čūskas. Bet vai tas attiecās arī uz mazajām čūskām, kas ēd tikai kukaiņus? Bet ķirzakas un salamandras drīkst turēt, ja? Un kur būtu vislabākā vieta, kur tos iegādāties? Interesējos par maza izmēra dzīvniekiem, piemēram, mourning geckos (neatradu info par to latviski). Varbūt varētu ieteikt kādas mazas un viegli aprūpējamas ķirzakas un salamandras, info par tām un kur tās var iegādāties? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Latvijā bez speciālām atļaujām nedrīkst turēt nevienas sugas čūskas, varānus un krokodilveidīgos.

Par rāpuļu sugām, kuras iespējams turēt bez speciālām atļaujām, var uzzināt Dabas Aizsardzības pārvaldē.

Dino Zoo veikalos būs pieejami populārākie rāpuļi un abinieki, tādi kā leoparda gekoni, dažādas kokvardes, aksoloti. Protams, neviens rāpulis vai abinieks nav viegli turams, to apkopē un mītnes izveidē bus jāiegulda gan finanses, gan laiks un pūles.

Vairāk informāciju par kādu no Dino Zoo pieejamo rāpulu un abinieku sugām varat iegūt lielākajos Dino Zoo veikalos, kuros konsultantes jums pastāstīs par dzīvnieka turēšanas prasībām un nepieciešamo aprīkojumu.

Ja interesē dzīvnieki, kas nav pieejami Dino Zoo, par to iegādi inormāciju mēs sniegt nespēsim.

 

Aсколоти

У вас можно купить асколоти?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Добрый день!

Аксолоти можно приобрести в магазине Dino Zoo Pasaule, Краста 52, Рига.

Eksotiskie dzīvnieki - iegāde

Labdien, vai Latvijā ir iespējams iegādāties lēcējzirneki phidippus regius? Ja nē, tad vai to drīkst pasūtīt no ārzemēm un kādām tad jābūt prasībām?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Par šādas sugas zirnekļa iegādi informāciju nespēsim nodrošināt.

Par eksotisko dzīvnieku ievešanu un turēšanu plašāku informāciju var atrast Sākumlapa | Dabas aizsardzības pārvalde .

Bruņurupucim slima acs

Labdien, mums mājās ir vidusāzijas sauszemes bruņurupucis. Esmu novērojusi, ka rupucim 1 acs neverās vaļā. Tuvāk paskatoties var redzēt, ka acs it kā ir atvērta, bet plakstiņš neveras vaļā. Vai pēc bildes varēsiet pateikt, kas rupuča acij varētu būy un ko mums darīt, lai palīdzētu vai labāk braukt uz klīniku??? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Bruņurupuča nespēja atvērt acis var norādīt uz uzturvielu trūkumu organismā/ nepietiekamu siltumu un mitrumu terārijā.

Ieteicams bruņurupuci aizvest pie eksotisko dzīvnieku vetārsta uz izmeklēšanu.

Tikmēr var peldināt bruņurupuci siltā, seklā ūdenī.

ilgstoši atstājot dzīvnieku šādā stāvoklī, tas nespēs ēst, kā rezultātā tas zaudēs svaru un uzturvielas, kas var novest pie smagām veselības problēmām.

Ahatina gliemeži

Labvakar! Man uzticēts mēnesi pieskatīt Afrikas gliemezi. Izskatās, ka tas grib gulēt. Cik ilgu laiku Afrikas gliemezis guļ ziemas miegu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Āfrikas milzu gliemeži jeb ahatinas gliemeži paliek apātiski un var ieslēgties savā čaulā tad, ja ir nepiemēroti dzīves apstākļi - pārāk vēss, pārāk sauss vai nepietiekami nodrošināta barība.

Šie gliemeži nedodas ziemas miegā.

Optimālā temperatura šo gliemežu terarijos būtu jābūt 26-28 grādi pēc celsija. Mitrums ap 60-70%. Iespēju robežās nodrošināt ar UVB gaismas lampu, lai nodrošinātu veselīgas un cietas čaulas augšanu un uzturēšanu. 

Papildus dažadiem dārzeņiem un augļiem uzturā, ieteicams nodrošināt nelielu procentu proteīna (labprāt ēd kaltētas gammarus garnelītes) un kalciju +D3 vitamīnu.

Sauszemes bruņurupucis

Labdien! Man ir Vidusāzijas sauszemes bruņurupucītis, vēl diezgan mazs. Dzīvo pie mums ~2gadus. Ir pārstājis ēst, bet joprojām katru dienu izlien no mājiņas un iet sildīties zem lampas. Ir izmainījies acu izskats, tās it kā ir mazākas, šaurākas, liekas, ka nav līdz galam atvērtas. Kādu laiku bruņrupucis centās ēst, bet tvēra ar muti gaisu, it kā nevarētu redzēt vai saprast, kur ir barība. Tagad arī to ir pārstājis darīt. Domāju, ka varbūt pietrūkst kādu minerālvielu vai vitamīnu, jo kādu laiku biju aizmirsusi tos dot. Arī barība ziemā, kopš beidzās ārā zaļumi, kļuva vienveidīga. Tagad ir ļoti žēl par savu nolaidību, bet nezinu, kā palīdzēt dzīvnieciņam, ja viņš vairs negrib ēst neko? Kā lai viņu pabaro?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ieteicams nekavējoties nogādāt bruņurupuci pie eksotisko dzīvnieku vetārsta!

Eksotisko dzīvnieku vetārsta var meklēt Dino Zoo klīnikā, Krasta ielā 52,Rīgā. Uz vizīti iepriekš pierakstīties pa tālr. 67327923.

Jebkura vecuma bruņurupucis, īpaši nepieaudzis, bez barības nedrīkst būt ilgāk par dienu! Ja bruņurupucis ilgstoši neēd, tas var novest pie smagām veselības problēmām. Šādā stāvoklī pašiem mājās dzīvniekam palīdzēt vairs nav iespējams! 

Bārdainā agāma

sveiki vai ir iespēja iegadāties bārdaino agāmu? un visu nepieciešamo aprīkojumu. kādas būtu izmaksas, un iespējamības.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Dino Zoo veikalos ir pieejami vairākas bārdainās agāmas. Agāmas vecumā no 6-12 mēneši pieejamas Dino Zoo Alfa, Dino Zoo Pasaule un Dino Zoo Stirnu ielā. Agāmas cena 249,00 EUR.

Agāmas vecumā no 3-6 mēneši pieejamas Dino Zoo Damme un Dino Zoo Spicē. Šo agāmu cena 129,00 EUR. 

Bārdainajai agāmai būs nepieciešams plašs terārijs, pieaugušam indivīdam, kurā garums var sasniegt 40 cm, ieteicams terārijs izm~ros 120x45x60 cm, kura cena ir 299,00 EUR. Papildus tam būs nepieciešamas dažādas lampas - sildlampas, UVB un UVA stara lampas, tiem paredzētie kupoli, sildpaklājs, termometrs/hidrometrs. Un protams, pakaiši, slēptuves, dekorācijas, trauki.

Parasti komplekts bez dzīvnieka izmaksā aptuveni 500-600 EUR.

Viss nepieciešamais aprīkojums, kā arī profesionāla konsultācija par dzīvnieku būs pieejami lielākajos Dino Zoo veikalos! 

Bruņurupuča trauma

Labdien! Ūdensbruņurupucis mēs pārvietojām uz lielāku akvāriju, taču viņš pamanījās tikt pāri malai un savainoja bruņu. Sakiet lūdzu ,kā mums pareizi rīkoties ? Ko mums darīt? Kā kopt ,atveseļot viņu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta. Salauzta bruņa bruņurupučiem ir bīstama un sāpīga trauma, un brūcē ātri var iemesties infekcija. 

Dino Zoo Pasaule Klīnikā, Krasta ielā 52, ir pieejams eksotisko dzīvnieku vetārsts, uz pierakstu priekšlaicīgi pierakstīties pa tālr. 67327923

Aksolotls

Sveiki es vēlētos uzzināt vai aksolotli sadzīvo ar neoniem un gupijām? Un ko aksolotliem dot ēst? Prasu jo taisos pirkt jaunu akvāriju un aksolotlu bet man jau ir citas zivis.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Aksolotlus ar zivim kopā turēt nedrīkst nekad. Galvenie iemesli ir tie, ka aksolotliem ir ļoti mīksta un plāna āda, kuru zivis nemitīgi grauzīs, radot aksolotlam traumas un stresu, no kā šis dzīvnieks priekšlaicīgi var nomirt. Tāpat jāsaprot, ka šiem dzivniekiem ir pilnīgi atšķirīgi turēšanas apstākļi. Aksolotliem komforta zona ir ar ūdens temperatūru 16-18 grādi pēc Celsija, kurpretī vairumam zivju 23-25 grādi pēc Celsija.

Tātad, ja vēlaties iegadāties aksolotlu, jāsamierinās ar domu, ka būs jāveido otrs akvārijs tikai viņam un zivtiņām būs atsevišķs akvārijs!

Viss nepieciešamais aksolotla iegādei:

Uz vienu aksolotlu Jums būs nepieciešams vismaz 80 litru akvārijs. Diviem aksolotliem nepieciešams vismaz 120 litru akvārijs. Jo lielāks akvārijs, jo vieglāk būs uzturēt vēsāku ūdeni!

Akvārijā iekšā būs jāievieto filtrs. Gruntij izmantot pavisam smalku granti/smiltiņas. Būs nepieciešamas vairākas slēptuves, ļoti ieteicami dzīvie augi, piemēram, Anubius augs, kuru nav nepieciešams stādīt gruntī. Tā kā aksolotliem nepatīk spilgta gaisma, Anubius augs arī ir labs variants, jo šis augs neprasa pārāk spilgtu apgaismojumu.

Kartstākās vasaras dienās akvarijam var pielikt ūdens atdzesētāju, jo ūdens temperatūrai pārsniedzot 20 grādus pēc celsija, akslotlam sāksies veselības problēmas!

Aksolotli pārtiek no saldētiem odu kāpuriem, sliekām, un smalkās sloksnitēs sagrieztu gaļu (barības veids un daudzums atkarīgs no dzīvnieka vecuma un izmēra, kā arī akvarija izmēriem!).