9. jūnijs

Baltais Šveices aitu suns (White Swiss Shepherd Dog)

Baltais Šveices aitu suns (BŠA) izskata ziņa ir identisks Vācu aitu sunim, atšķirīga ir tikai apmatojuma krāsa. Tam var būt īss, vidēji garš vai garš apmatojums. Garspalvainajam tipam nav pavilnas slāņa. Krāsa vienmēr ir balta.

Vairāk
10. jūnijs

Basenži (Basenji)

Basenži ir neparasts, mazs, atlētisks un elegants suns, aptuveni vienāda auguma ar foksterjeru, tam ir spīdīgs, mīksts apmatojums, kas var būt rudā, vara, melnā, smilšu krāsā vai trīskrāsains. 

Vairāk
9. jūnijs

Basets (Basset-Hound)

Basets ir mīļš, maigs, uzticīgs, mierīgs un labi audzināts suns jau no dzimšanas brīža. Tie lieliski iekļaujas ģimenes dzīvē, jo to raksturs vienmēr ir draudzīgs un suns nekad neizrāda ne agresiju, ne dusmas. Tie ir maigi taču ne pārāk pakļāvīgi, suņi ļoti pieķeras saviem saimniekiem un ļoti mīl bērnus. Tas nav spējīgs iekost, bet dažreiz var izrādīt stūrgalvību.

Vairāk
12. jūnijs

Bedlingtonas terjers (Bedlington Terrier)

Rūpīga audzēšana ir radījusi draudzīgu un mīlošu bedlingtonieti. Dzīvespriecīgs un rotaļīgs tas lieliski saprotas ar bērniem un nav aizdomīgs pret svešiniekiem. Šie suņi ir lojāli, nedaudz spītīgi un mundri. Šai šķirnei jāiemāca cienīt kaķus un citus mājdzīvniekus mājās jau no kucēnu vecuma.

Vairāk
12. jūnijs

Beļģu aitu suns - Malinuā (Malinua / Belgian Malinois)

Beļģu malinua ir viens no četriem beļģu aitu suņiem. Tas ir ļoti gudrs un paklausīgs suns, nopietns un vērīgs, ar izteiktu aizsardzības un teritoriālo instinktu. Daži suņi mēdz būt arī ļoti kautrīgi un jūtīgi. Šīs šķirnes suņiem nepieciešama ekstensīva socializācija jau kopš agras jaunības, stingra, taču ne barga audzināšana, pieredzējuša cilvēka klātbūtnē.

Vairāk
12. jūnijs

Beļģu aitu suns – Tervjurēns (Belgian Sheepdog / Tervueren)

Tas ir ļoti gudrs un paklausīgs suns, nopietns un vērīgs, ar izteiktu aizsardzības un teritoriālo instinktu. Daži suņi mēdz būt arī ļoti kautrīgi un jūtīgi. Šīs šķirnes suņiem nepieciešama ekstensīva socializācija jau kopš agras jaunības, stingra, taču ne barga audzināšana, pieredzējuša cilvēka klātbūtnē.

Vairāk
9. jūnijs

Bernes ganu suns (Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog)

Bernes ganu suns, saukts arī par Bernes kalnu suni, ir populārākā no četrām Šveices ganu suņu šķirnēm. Atšķirīgā iezīme ir garais, viegli viļņotais apmatojums. Līdzīgi kā pērējiem Šveices ganu suņiem, kažoka krāsojums pamatā ir melns, ar simetriski izkārtotiem rudiem un baltiem plankumiem uz purna, krūtīm un ķepām.

Vairāk
9. jūnijs

Bīgls (Beagle)

Bīgls ir maigs, mīļš, mundrs un zinātkārs suns, kurš mīl pilnīgi visus un ikvienu. Tas ir mazs, mīļš astes luncinātājs. Komunikabls, drosmīgs un inteliģents, kā arī mierīgs un mīlošs. Lieliski saprotas ar bērniem un citiem suņiem, taču to nebūtu vēlams atstāt vienu kopā ar maziem dzīvniekiem, ja vien tas kopš kucēnu vecuma nav pieradināts pie kaķa vai citiem sīkiem dzīvniekiem.

Vairāk
9. jūnijs

Bokseris (Boxer)

Vācu bokserim ir ļoti dzīvs, sangvinisks temperaments, jautra, rotaļīga daba, kas saglabā rotaļīgumu līdz dziļam vecumam. Tas ir gaužām zinātkārs suns, bezgala pieķērīgs ne vien saimniekam, bet visiem sava "bara" locekļiem, ļoti mīl bērnus, ir kaislīgs sportists, modrs sargsuns, viegli padodas jebkurai dresūrai (ieskaitot slīcēju glābšanu), uz kuru viņu nespiež ar varu.

Vairāk
9. jūnijs

Borderkollijs (Border Collie)

Borderkolliji ir darba suņi, kas apveltīti ar izcilām spējām - ārkārtīgi darbspējīgi un paklausīgi, precīzi un zibenīgi ātri izpilda saimnieka pavēles, pat ja tās dotas no liela attāluma ar svilpes palīdzību. Strādājot sunim raksturīga uzkumpusi poza, kājstarpē iespiesta aste, kas ir visaugstākās koncentrēšanās pazīme, un hipnotizējoši ciešs skatiens.

Vairāk