Какой сухой корм лучше давать африканским ёжику?

Labdien!

Āfrikas pundurezītim vislabāk izmantot kaķu sausās barības, kurās ir samazināts graudaugu sastāvs vai graudi sastāvā vispār nav. Pieaugušam ezim ar vidēju aktivitātes līmeni piemērota barība, kas paredzēta iekštelpās dzīvojošiem kaķiem vai kastrētiem kaķiem. Gados vecākam ezītim var piedāvāt senioru kaķu barību. No Dino Zoo veikalos nopērkamajiem brendiem varētu ieteikt Ontario superpremium barību vai Carnilove barību. Papildus var piedāvāt kaķu mitro barību ar augstu gaļas sastāvu, piemēram Animonda Carny vai Ontario mitrās barības, kā arī kaltētus kukaiņus - miltu tarpus un circeņus.

10. maijs

Mājas sesks jeb fretka (Mustela putorius)

Mājas sesks jeb fretka (mustela putorius furo) ir caunu (pēc citas klasifikācijas - sermuļu) dzimtas plēsējs - aktīvs, ļoti veikls un ar augstu intelektu apveltīts dzīvnieks, stresā un bailēs var izmantot anālos dziedzerus - izdalot smaku. Seska mūža ilgums ir 8-10 (12) gadi. 

Vairāk
8. aprīlis

Āfrikas Pigmeju pundurezis (Atelerix albiventris)

Āfrikas Pigmeju pundurezis ir hibrīds, kurš radies sakrustojot divas ežu sugas (Atelerix algirus un Atelerix albiventris (savvaļas sugu – ezis  baltu vēderu)). Šo mazo hibrīd ezi kā ģimenes mīluli ļoti iecienījuši ASV. Pakāpeniski tas ienāk arī Eiropas ģimenēs.

Vairāk
8. aprīlis

Trusis (Lepus curpaeums)

Trusis par mājdzīvnieku kļuva samērā nesen. Tā dzimtene ir Eiropas dienvidaustrumi. Sākotnēji truši apdzīvoja Spāniju, no kurienes Romas karavīri tos ieveda Itālijā. Garšīgās gaļas dēļ tie tika audzēti un pamazām izplatījās visā pasaulē. Viduslaikos klosteros jau bija pazīstamas vairākas trušu šķirnes. 

Vairāk
8. aprīlis

Cukurvāvere jeb cukuroposums (Petaurus breviceps)

Cukurvāverīte no somaiņu dzimtas, ķermeņa garums 12-32 cm, astes garums 15-48 cm. Sver 95-160 g. No priekškājas piektā pirksta gar sāniem līdz pakaļkājai stiepjas ādas lidplēve. Uz krūtīm tai atrodas specifisks ādas dziedzeris. Soma ir labi attīstīta, ar 4 piena dziedzeriem. 

Vairāk