Kaķis slikti jūtas

Kakis neēd nedzer vem bijam pie vetarsta.Salaida sistēmu zāles atnacam mājas visu nakti ne vinš ēda ne vinš dzēra ,cik ilgi tas var turpinaties,var būt ar pipeti iedot

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Atlabšanas process katram dzīvniekam ir individuāls, turklāt te ir jāņem vērā kāda ir pamatproblēma, tās smaguma pakāpe un diagnostisko izmeklējumu rezultāti, ja tādi ir veikti. Lielākoties ar vienu ārstēšanas dienu vien nepietiek. Ja dzīvniekam nepaliek labāk, ārstēšana noteikti ir jāturpina un iespējams jāveic papildu izmeklējumi.

Kaķēna barošana slimības laikā

Labdien! Vēlējos uzzināt par pareizu kaķa kopšana un barošanu, kamēr notiek ārstēšana no ādas senītes. Pirms nedēļas ir saņemta 2. Pote. Kaķis izskatās briedmīgi(kā jau brīdinàja) uz galvas krit spalva, viss kreveļains, austiņas no iekšpuses un ārpused arī kreveļainas, smērē klotrimozolu. Jautājums ar kādu barību labāk šinī laikā barot, jo apetīte mazinājusies vai kreveles var ar slapjajām salvetēm mēģināt maigi noņemt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja Jūsu ārstējošais ārsts nav norādījis savādāk, kaķēnu var barot ar kaķēniem paredzētu labas kvalitātes profesionālo barību, piemēram, "Royal Canin".

Dzīvniekiem brūces zem krevelēm parasti nedzīst, tāpēc tās iesaka noņemt, notīrīt nost.  Vislabāk kreveles tīrīt ar hlorheksidīna šķīdumu saslapinātiem vates/marles tamponiem. Cilvēku slapjās salvetes gan nevajadzētu izmantot.

Nākotnē ņemiet vērā, ka tikai veselus dzīvniekus drīkst vakcinēt.