Kaķis pret trakumsērgu un vēl kaut ko 1x tika sapotēts q gads um 1 mēn vecumā.Kompleksā pote.Teica, ka tagad jāpotē pe w gadiem.Tā ir?

Parasti kaķus vakcinē 1 reizi gadā. Atkarībā no izmantotās vakcīnas veida var variēt laiki kad jāveic kārtējā vakcinācija. Dzīvnieka pasē sadaļā "vakcinācija pret trakumsērgu" un "vakcinācija pret citām slimībām" tiek norādīta informācija par to, kad būtu veicama kārtējā pote.

Labvakar, man ir 16 Danio zivtiņas 120l un ampulārijas, bet man danio zivtiņas nevairojās vairojās tikai ampulārijas, visas 16 Danio zivtiņas mani ir nopirktas, adotas vai uzdāvinātas. man ir 5mātītes un 11tēviņi, vai variet lūdzu pateikt kāds ir iemesls viņu nevairošanās procesam?

Labdien,ja zivtiņas ir pieaugušas un veselas,iespējams Jūs nepamanat viņu nārstus :).Šīs zivtiņas nērš ikrus,kuri ir ļoti sīciņi,parasti no rītiem,un tā kā Jums viņu ir prāvs bariņš,iespējams arī uzreiz apēd.Jāpiebilst ka arī gliemeži labprāt ēd ikrus.Lai vairotu zivtiņas gatavo atsevišķus nārsta akvārijus ,kopējā akvārijā ikriņiem ir mazas izredzes izdzīvot.

Veikalā vienu un to pašu gailīti redzēju veselu gadu tad es viņu nopirku un ielaidu akvārijā kopā ar 3 vistiņām vēlētos lai viņš uzsāk nārstu bet varbūt ka viņš ir jau pārāk vecs un negrib nārstot. Vai pēc izskata ir iespējams noteikt viņa aptuveno vecumu? Gailītis aktīvi dzenā vistiņas. Kad ielaidu zivtiņas akvārijā izskatījās ka zivīm šeit patīk jo jau pēc 2 min viņas ēda. Akvārijs 60l bagātīgi aizaudzis ar augiem un temp. 26 C° . Ko man vajadzētu darīt lai viņi uzsāk nārstu?

Labdien,ja Jūsu zivtiņa ir aktīva un izrāda interesi par mātītēm ,tad nārsts ir iespējams.Iesākumā tēviņam vajadzētu uzbūvēt ligzdu,to cīnītājzivtiņu tēviņi veido no gaisa burbulīšiem un tā izskatās kā putu mākonītis pie ūdens virsmas.Tajā tēviņs nārsta laikā ievieto apaugļotos ikriņus,sargā un kopj.Ja ligdzda netiek taisīta,tad visticamāk nekādu rezultātu nebūs, pat ja nārsts notiks.

Vai kopā saderēs danio rerio, corydoras samiņi, gupijas un xiphophorus maculatus? Kā arī, aptuveni cik ilgs mūžs varētu būt šīm zivīm?

Labdien,Jūsu nosauktās zivtiņas var savstarpēji sadzīvot.Visām dzīves ilgums līdz 5 gadi,corydoras samiņiem ilgāk-līdz 10 gadiem,ar nosacijumu ka zivīm tiek nodrošināti atbilstoši dzīves apstākļi.

Sveiki, 22 maijā iegādājos 2 burumolinēzijas un 2 melnās molinēzijas, ielaidu 120l akvārijā ar 3 pirsūcekņa samiem, 5ternēcijām, 4maziņām skalārijām un 2 balu haizivīm. Dzīvojās labi, pēkšņi molinēzijām parādijās balti plankumi, zoo veikalā ieteica JBL punktol un mainīt ūdeni uz to mirkli kamēr lieto zāles katru otro dienu 50% 3reizes, tas tika izdarīts, pēc dažām dienām 5ternēcijas un 4 molinēzijas tika pārliktas uz citu akvāriju(jo ieplīsa 120l akvārijs) pārējās zivis ieliktas bija citā akvārijā, tā viņas dzīvojās dažas dienas divos atsevišķos akvārijos. Iegādājos citu 210l akvāriju, palaidu pa jaunam ar veco grunti un iepriekšējo filtru, palaidu akvāriju un pēc divām nedēļām ielaidu tur ternēcijas ar 3molinēzijām, vienu molinēziju atstāju atsevišķā akvārijā jo bija gaidībās un vēders uzpūties kā bumba. Pēc nedēļas pielaifu klāt skalārijas ar balu haizivīm un samiem, nepagāja dažas dienas un atkal molinēzijām balti plankumi, atkārtoju ārstēšanās kursu ar punktol, palika labāk bet pēc dažām dienām atkal.tas pats, pakonsultējoties zooveikalā teica ka viss ticamāk spuru puve(jo astes un spuriņas arī bija ar baltu pūku) ieliku karantīnā tās 3molinēzijas, iepilināju zāles pret spuru puvi un nākamajā dienā 2 burumolinēzijas bija beigtas. Melno pēc zāles kursa ieliku mātītes atsevišķā akvārijā, domāju ka tas vairāk uz stresu tās slimības bija, tagad ir tā ka vēl jo projām abas melnās molinēzijas dzīvojas kopā, ik pa laikam parādās abām balti plankumiņi un nākamajā dienā atkal plankumi pazūd. Mātīte vēl nav laidusi ārā mazuļus, ir uzpūtusies diezgan liela un šķiet ka mocās jo nu jau divas dienas sēž vienā stūrī galva pie grunts un aste gaisā. Plankumu nav, iedodot barību lasa to no akmeņiem, tēviņš vairs neuzmācas viņai(domāju tas no zāļu iedarbības viņam vairāk vnk negribas) Vai tas ir normāli ka tieši molinēzijām ir šādas nesaprotamas kaites? Ar citām zivīm nav bijušas tādas problēmas un nebija nekādu slimību...

Labdien,ja dzīvnieki slimo tas nav normāli...acīmredzot Jums gadijušās novājinātas zivis ar zemām dabiskajām aizsargspējām,jo pie infekcijām slimo viss akvārijs nevis atsevišķas zivis(no Jūsu rakstītā saprotu ka pārējām zivīm nekādu slimības pazīmju nav).Šāda situācija var rasties zivīm atrodoties ilgstošā stresā,kā arī pēc pārslimotām slimībām u.c. nelabvēlīgiem faktoriem.Lai pateiktu ko konkrētāk dzīvnieks ir jāredz.Uzrakstiju Jums arī personīgi.

Vēlamies pirkt suni- zelta retrīveru. Tēvam esot ciltsraksti, bet mātei nav nokārtoti. Tas nozīmē ka princiā mes kucēnam neko nevaram nokārtot? Cik bieži suns būtu jāved atrādīt vet. Ārstam?

Labdien!

Šajā gadijumā kucēns diemžēl būs bez ciltsrakstiem.

Ja sunim nav veselības problēmu vai aizdomām par tām, tād pie veterinārārsta var nākt reizi gadā, lai savlaicīgi veiktu vakcināciju. Kā arī reizi gadā ieteicams veikt asins laboratoriskus izmeklējumus, lai parliecinātos ka ar suni tiešām viss ir kārtībā.

Svarīgi atcerēties arī par to ka sunim regulāri ir jādod attārpošanas līdzekļus un pasargāt viņu no blusām un ērcēm.

Pundurtrusis meitenīte tūlītās seši mēneši sāka sev plēst āra spalvu un likt viņu savā mājiņā bieži trīc tagad un plēš saplviņu un izskatas ka taisa sev migu bet nevar būt stāvoklī nav bijis trusēns ko darīt šādā situācijā ?

Labdien!

Ļoti ceru, ka trušu meitene tiešām nav grūsna, bet aprakstītā uzvedība liecina par to, ka trusene gatavojas dzemdībām. Pāris dienas pirms mazuļu nākšanas pasaule tā veido migu, izplūkā sev spalvu un nomaļākā būra stūrī/mājiņā veido siltu midziņu mazuļiem. Protams, tā var notikt arī tad, ja trusene ir bijusi grūsna, bet mazuļi aizgājuši bojā (abortējusies). 

Cik veca trušu meitene bij tad, kad nonāca pie Jums??? Cik ilgi tā dzīvo pie Jums??? Vai vietā kur to iegādājāties trusene bij kopā ar citiem trušiem???

Ieteiktu pāris dienas nogaidīt, pavērot trusenes uzvedību, ja mazuļi nedzimst, bet trusis turpina izplūkāt sev spalvu, pasliktinās ēstgriba, izmainīta vēdera izeja, tad gan noteikti jāatrāda veterinārārstam. 

Sveiki, Kāds varētu būt iemesls ,ka samiņam noplīsusi viena priekśējā spura , arī usas no 4 palikušas tikai 3. Mums akvārijā ir kopā 3 samiņi, pārējiem diviem viss kārtībā. Tik šis tāds samocīts.

Labdien,būtu jauki ja Jūs aprakstītu savu akvāriju,kas tie ir par samiņiem un vai bez samiņiem vēl kādas zivtiņas tajā dzīvo?Kāds ir akvārija tilpums?Vai nevar būt tā ka divi samiņi kopā dara pāri trešajam?Nezinot nosaukumu ,nevaru pastāstīt par konkrēto zivtiņu uzvedību :).

Tā nu ir sanācis ka ieplīsa akvārijs 120l, dzīvoja tur 4skalārijas, 2balu haizivis, 5ternēcijas, 3piesūcekņsamiņi un 4molinēzijas. Diezgan ātrā veidā zivtiņas nācās izķert no akvārija jo diezgan daudz ūdens tecēja ārā un tika ieliktas spaiņos ar akvārija ūdeni kuru paralēli sifonējām ārā. Molinēzijas ar 4trām ternēcijām un vienu samiņu uzreiz tika ielaistas mazajā 16-18litrīgā akvārijā, skalārijas ar vienu ternēciju, 2samiņiem un 1baluhaizivi (nemanot otra baluhaizivs izleca ārā no spaiņa un nobeidzās jo laikus nepamanijām)ievietojām citā akvārijā ap 20l. Saprotu ka stress viņam ir diezgan pamatīgs un jāļauj kādu laiku attapties, bet kā rīkoties tālāk? Pirkšu jaunu akvu 120l, man viņa ir jāpalaiž pa jaunam, bet kā man zivtiņas uz turieni (protams ja izdzīvos pec tada stresa) pārlikt? Atkal pa dažām lai iedzīvojas? Molinēzijas paliks mazajā 16-18l akvārijā, bet ar kādu starplaiku un cik daudz man jāpārvieto bus pārējās zivtiņas? Vai grunti kas man bija šajā akvā ir jāpārvāra vai varu likt uzreiz jaunajā( grunts stāv spainītī, bez akvārija ūdeņa). Kā vispār rīkoties pareizi tādās situācijās kad ieplīst akvārijs?

Labdien,ja šāda nelaime (saplīsis akvārijs) ir notikusi,tad pēc iespējas ātrāk ir jāiekārto zivīm jaunas mājas.Granti jāvāra nav,tikai jāizskalo zem tekoša ūdens.Ievietojiet to jaunajā akvārijā ,ielejiet ūdeni,pieslēdziet filtru un sildītāju,pievienojiet labvēlīgās baktērijas,ievietojiet dekorus.Tad būtu vēlams lai akvārijs 12-24 h padarbojas bez zivīm.Tad nepieciešams atjaukt ūdeni, kurā jau dzīvo zivis ar jaunā akvārija ūdeni-lai izlīdzinās parametri,un pārlaist zivis jaunajā akvārijā.Rīkojāties Jūs pareizi,ja sāk tecēt akvārijs,zivis jāpārvieto citos pieejamos tilpumos ar iepriekšējā akvārija ūdeni+ jāpievieno aerācija.Kamēr zivis atrodas nelielos pagaidu tilpumos tās barot nevajadzētu.

9. aprīlis

Akvārija tīrīšana

Akvārijs jātīra regulāri, proti, reizi nedēļā mainot 1/3 no ūdens, ar sifonu tīrot grunti un izskalojot filtru. Tā var izvairīties no problēmām kas saistītas ar akvārija piesārņošanos. 

Vairāk